OBAVIJEST

 

Zavoda za javno zdravstvo

za roditelje budućih prvašića

 

 

Poštovani roditelji,

Svi koji ste dobili poziv i  zakazano vrijeme dolaska na liječnički pregled u ambulantu školske medicine zbog upisa djeteta u prvi razred osnovne škole, molimo vas,  da  se držite dobivenog rasporeda te da se pridržavate sljedećih naputaka HDŠSM (Hrvatskog društva za školsku i sveučilišnu medicinu):

Ukoliko imate neka pitanja u vezi potrebne dokumentacije za pregled, ili ste u nemogućnosti doći u zakazanom terminu, javite se telefonski u ambulantu školske medicine u Domu zdravlja Buje između 13 i 15 sati tel. 722-300 doktorici Vizintin-Melon ili sestri Danijeli Peulić, ili pak pošaljite upit na službeni mail buje_skolska@zzjziz.hr

HDŠSM je zbog pandemijske situacije dao popis dokumentacije koju je potrebno dostaviti e-poštom 3 dana prije termina pregleda:

  1. Upitnik s anamnestičkim podacima koji ispunjava roditelj (Upitnik za roditelje u prilogu je pozivu na pregled koji ste dobili)
  2. Preslike cjepne iskaznice ili ispis cijepljenja iz pedijatrijskog kartona
  3. Popis dodatne dokumentacije ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, mišljenje predškolske ustanove o vrtića razvojnim aspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi

 

Napomena:

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, odnosno učenika zbog upisa u prvi razred, koji provode Stručna povjerenstva škola i ureda nadležnih za obrazovanje, za sada se još neće provoditi jer se čekaju daljnje upute nadležnih ministarstava.