Ovu igru možete izraditi zajedno s djecom, s priborom koji vjerojatno imate svi kod kuće.

Potreban materijal:

-prazna ambalaža kinder jaja (jednakih veličina, mogu biti mala ili velika – barem 12 komada)

-različiti materijali koje svi imamo u kućanstvu (gumbići, spajalice, grah, palenta, kamenčići, slamčice…)

Način izrade:

-zajedno s djecom napunite po dva jaja istim sadržajem, a zatim zatvorite. Odmah možete isprobati koje zvukove proizvodi koji materijal u jajetu. Isti postupak je za sva raspoloživa jaja (što je više parova i različitih zvukova, igra je teža/zanimljivija i duže traje).

-napunjena i zatvorena plastična jaja možete poredati u praznu ambalažu od jaja (kako bi plastična jaja bila stabilna) , ili jednostavno na ravnu podlogu

-zatvorena napunjena jaja nije lako otvoriti, no ukoliko želite, možete ih i zalijepiti

Pravila igre:

-dijete/igrač uzima najviše dva jaja, šuškajući jednim po jednim, njima kako bi pogodilo da li je u svakom dobiveni zvuk isti; ukoliko pronađe dva jaja koja šuškanjem stvaraju isti zvuk, ima pravo pogađati dalje, a ukoliko ne pronađe dva ista ‘zvuka’, igru nastavlja sljedeći igrač

-potrebno je uvijek nakon isprobavanja zvuka, jaja vratiti na isto mjesto na podlozi

-ovu igru može igrati više od 2 igrača,  (ovisno i o broju jaja/parova)

-igra traje dok se ne pronađu svi zvučni parovi

-poželjno je da za vrijeme trajanja igre u prostoriji ne bude drugih zvučnih podražaja (poput radija, TV-a i sl….)

Djeci je ova aktivnost zanimljiva, možete se igrati zajedno više puta, iskušavajući pritom svoj sluh, pažnju, strpljenje, poštivanje pravila, uz obilje smijeha i dobre zabave.