Igramo se, gradimo i učimo uz plastične čaše

Ideje za nove načine igranja nalaze se svugdje oko nas. Pogledajmo iz dječje perspektive i vidjet ćemo da se igrati možemo sa svime. Umjesto bacanja iskorištenih plastičnih čaša, možemo im pronaći novu svrhu i koristiti ih tijekom igre.
Potrebni materijali:
• plastične čaše
• plastični tanjuri

Upute za igru:
Ne može jednostavnije! Stavite ispred djeteta ponuđeni materijal i potaknite ga da se igra! Tko će izgraditi najviši, a tko najstabilniji toranj? Tko će puhanjem srušiti najviše čašica? Izgradite različite velike i male, visoke i niske konstrukcije, natječite se u brzini slaganja, slažite prema predlošku (netko izgradi objekt, a ostali moraju izgraditi identičan), pričajte o silama koje djeluju na stabilnost objekta…
U dobrom društvu i uz nove ideje, smijeha i zabave neće nedostajati!

I

I

I.

I